Anasayfa Medya Haberler Besler menüleri, 7/24 gıda mühendisleri kontrolünde lezzetleniyor
Besler menüleri, 7/24 gıda mühendisleri kontrolünde lezzetleniyor

Besler Menüleri, 7/24 Gıda Mühendisleri Kontrolünde Lezzetleniyor

Adana hazır yemek sektörünün öncü firmalarından Besler Catering, usta aşçılarının ellerinde lezzetlenen nefis menülerini her aşamada gıda mühendislerinin kontrolünden geçirerek müşterilerine ulaşıyor.

Hazır yemek sektöründe üretimin her aşaması riske açıktır. Bu nedenle firmalar hazırladıkları kalite kontrol sistemi ile gıda güvenirliğini sağlamaya çalışır. Besler Yemekçilik de bu güvenirliği sağlamak için her aşamada gıda mühendisleri kontrolünde lezzetlerini oluşturuyor. Tabldot yemek üretiminde, yemekler servise hazır hale gelmeden önce hammadde alımı, depoda muhafaza, ön hazırlık, pişirme, soğutma, servis gibi birçok aşamada sağlık açısından tehdit oluşturabilecek fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikeleri öngörüp bunları izole eden Besler Yemekçilik gıda mühendisleri, bir yandan da personelin hizmet kalitesini artırıyor. İşyerindeki hijyen şartlarını devamlı kontrol eden mühendisler, bir yandan da personel ve üretimin hijyenini sağlıyor.

Sağlıklı ve lezzetli yemeğin güvenli hammaddeden geçtiğinin bilincinde olan Besler mühendisleri, gıda temini aşamasında da hammadde kontrollerini yaparak ürün tedarik ediyor. Üretim ve menü planlamasını aşçıbaşları ile yapan mühendisler, 7/24 hazırlık ve üretimin standartlarını kontrol etmektedir.

Depo, sevkiyat ve üretim alanları ve personelin hijyenini sağlayan mühendisler, soğuk-sıcak taşıma zinciri ve sevkiyatını da kontrol altında tutuyor. Depo ve soğuk alanların sıcaklık ve nem kontrolünü de yapan mühendisler, günlük yemek numunelerini de 72 saat boyunca saklıyor. Haftalık ecoli, coliform, aerobik, salmonella testleri başta olmak üzere laboratuvarda Etuv ve ekim de yapan mühendisler, kalite kontrol bilgilerini bilgisayarla takip ederek gıda güvenirliğini bilimsel ortamlarda kontrol altında tutuyor.

Kızartma yağlarındaki polar madde düzeyini de ilgili cihazlarla takip eden mühendisler, kanserojen maddelerin yemeğe ulaşmasını da engellemek için sık ve gerekli yağ değişimleri kararını alarak yemeklerin sağlıklı ve güvenli olmasını sağlayarak müşteri sağlığını koruyor.

Besler Yemekçilik, sağlıklı ve lezzetli yemek menüleri, verdiğimiz hizmetlerle ilgili beslercatering.com.tr adresini inceleyebilir, yemek tarifleri için de beslercatering.com.tr/yemek-tarifleri bölümünden bilgi alabilirsiniz.