Anasayfa Medya Haberler Kahvaltının Öğle Yemeğiyle Lezzet Dolu Kucaklaşması: Brunch Ritüeli
Kahvaltının Öğle Yemeğiyle Lezzet Dolu Kucaklaşması: Brunch Ritüeli

Kahvaltının Öğle Yemeğiyle Lezzet Dolu Kucaklaşması: Brunch Ritüeli

Günümüzde yoğun bir tempoya ulaşan iş yaşantısı ve büyük şehirlerin dezavantajları nedeniyle “Brunch” denilince akla uzun ve keyifli hafta sonu kahvaltıları geliyor. Ancak “Brunch” İngilizcede kahvaltı ve öğle yemeğini birleştiren bir ara öğünü tarif eden bir kelime.

Brunch Nasıl Olmalı?

Brunch, pazar günleri saat 11-12 arası açık büfe servisin başlamasıyla saat 15-16 arasına değin süren keyifli bir öğündür. Ancak Türkiye’de yaygın kanaat brunch’ın kahvaltı olduğu yönünde geliştiği için sabah kahvaltısı saatlerinde başlayan ve menünün genelinin de kahvaltılık yiyeceklerden oluştuğu bir öğün olarak karşımıza çıkıyor. Açık büfe kahvaltılar gün ortasında sonlanırken otellerde bir ailenin neredeyse tüm gününü dolduruyor. Oysa brunch, kahvaltı ve öğle yemeğinin lezzet dolu kucaklaşmasıdır ve menünün eşit şekilde hem öğle yemeği hem de kahvaltı ürünlerinin bir arada olduğu bir şekilde düzenlenmelidir.

Brunch Sofraları Neden Bu Kadar Keyifli?

Dünyanın birçok ülkesinde her mevsim popülerliğini koruyan brunch ritüeli özellikle ilk ve sonbahar mevsimlerinde, açık hava organizasyonu şeklinde düzenlendiğinde keyif de katlanarak büyüyor. Kutlamalara, törenlere, doğum günlerine, romantik çift buluşmalarına ve aile aktivitelerine imkân sağlayan brunch sofraları, yer yer canlı müzik performanslarıyla renklenirken, gün boyu devam eden açık büfe sayesinde lezzet dolu bir günü garanti ediyor.

Besler Catering Kahvaltı ve Brunch Organizasyonları

Besler Catering, kahvaltı ve brunch organizasyonlarınız için sizi lezzet dolu bir yolculuğa davet ediyor. Besler Catering en kaliteli ve lezzetli malzemelerle en usta şeflerin elinden, deneyimli gıda mühendislerinin kontrolünde hazırladığı menülerle, kutlamalarınızı, hiç olmadığı kadar keyifli ve lezzetli hale getiriyor. Özel davetlerinizde ve her türlü organizasyonda siz de bu brunch ritüelinin tadına varmak istiyorsanız beslercatering.com.tr/hemen-teklif-al linkine tıklayıp hemen teklif alabilirsiniz.