Anasayfa Medya Haberler Taşımalı Yemek Hizmeti Nedir? Nasıl Olmalı?
Taşımalı Yemek Hizmeti Nedir? Nasıl Olmalı?

Taşımalı Yemek Hizmeti Nedir? Nasıl Olmalı?

Besler Catering uzun yıllardır hazır yemek, taşımalı yemek, yerinde üretim yemek gibi alanlarda Adana, Mersin, Tarsus, Hatay, Osmaniye gibi bölgelerde zirveyi temsil ediyor. Usta şefleri, diyetisyen ve beslenme uzmanları, ekipman ve organizasyon kapasitesiyle yıllardır sofralarınızı kuran Besler Catering; lezzet, kalite, sağlık ve uygun fiyatı tek marka altında birleştiriyor. Catering sektörünün en önemli hizmet dallarından biri olan Taşımalı Yemek Hizmeti Nedir? Nasıl Olmalı? sorularını cevapladığımız yazımız sizlerle…

En basit tanımı ile taşımalı yemek; müşterilerin taleplerine göre merkezi mutfağımızda hazırlanan yemeklerin müşterinin yemekhanesine taşınıp orada servis edilmesi hizmetidir. Sınırlı sayıda personel çalıştıran firmaların tercih ettiği bu yemek sistemi, Catering sektörünün en zorlu ve uzmanlık isteyen dallarından biri. İşletme yemekhanesinde yemek için ayrıca personel çalıştırmak ya da mutfak ekipman ve giderlerine yatırım yapmayarak daha ucuza mal etmek isteyen şirketlerin sıklıkla tercih ettiği bu yöntem, Besler Catering’in uzmanlık alanlarından biri.

Neden Taşımalı Yemek?

  • İşletme bünyesinde yemek üretmek için gerekli personel, ekipman ve altyapının bulunmaması.

  • Yemek üretmek için elverişli bir alanın işletme binasında olmayışı.

  • İşletme binasında rahatsız edici yemek kokusunun istenmemesi.

  • Çalışma alanının metrekaresinden tasarruf edilmek istenmesi.

  • Yemek maliyetlerinin daha makul seviyelere indirgenmek istenmesi.

Servis Koşulları

Taşımalı yemek hizmetinde merkez mutfakta hazırlanan yemekler müşterinin yemekhanesine götürüldüğü için yemeğin tat ve ısı kaybına uğramaması gerekir. Bunun için uygun geliştirilmiş son teknoloji ürünü kaplar kullanılmalıdır. Bunun dışında:

  • Hijyen kurallarından ve gıda sağlığından asla taviz verilmemeli, ürünler doğal mevsimine göre seçilmeli ve uygun koşullar altındaki depolarda saklanmalı.

  • Bütün müşterilere aynı ısı ve lezzette yemek servis edilmeli.

  • Organizasyon sırasında hiçbir aksaklık yaşanmamalı.

Besler Catering çok sayıda müşterisine aynı anda en üst kalitede taşımalı yemek hizmeti verebilecek düzeyde bir personel ve organizasyon kapasitesine sahiptir. Hizmet kalitesi standardının en üst seviyede kalması için sık sık müşteri temsilcilerini müşterilerine göndererek hizmet hakkında geri dönüşler alır. Yani kendi kendini, sürekli olarak denetler.

Müşteri firmalar için taşımalı yemek hizmeti almanın avantajları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Küçük veya orta ölçekli, sınırlı sayıda personel çalıştıran işleteler aynı anda hem dört dörtlük bir mutfak kurup, hem alanında uzman şefler, hem gıda mühendisleri hem de beslenme uzmanları çalıştıramayacağı için bu avantajların hepsine çok daha ucuza sahip olmuş olur. Binalarında iş için daha fazla alan ve zaman kazanmış olurlar. Personeller kaliteli bir yemek hizmeti aldıkları için mutlu olur ve tasarruf edilen miktar yeni yatırımlara ayrılabilir. Siz de Besler Catering’in taşımalı yemek hizmetiyle tanışmakta geç kalmayın. Besler Catering, kalite, lezzet, sağlık ve uygun fiyatın kesişme noktası…